Znakowanie

Informacje o znakowaniu:

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z technikami znakowania produktów dostępnych w systemie KreatywneGadzety.PL. Każdy produkt, który Państwo mogą obejrzeć - można oznakować indywidualnie, w opisie produktu znajdą Państwo przypis określający użycie możliwej metody.

Każde znakowanie jest wyceniane indywidualnie, ponieważ koszty nadruków są zróżnicowane (kolory, wielkość, metoda).

Metody znakowania:

Grawerowanie (laser) - sterowana komputerowo, precyzyjna wiązka laserowa jest w stanie na prawie każdym materiale wygrawerować nawet bardzo szczegółowe obrazy i zapewnia niezwykłą powtarzalność. Rezultat jednak zawsze zależy od rodzaju grawerowanej powierzchni. Kolorowe repliki nie są możliwe. Technologia stworzona do znakowania gadżetów wykonanych z metalu, drewna, szkła, tworzyw sztucznych, stali powlekanej, skóry, opraw skóropodobnych, papieru oraz tektury.

Tampondruk - do przygotowanej matrycy z naniesionym tuszem przykłada się miękki, silikonowy stempel zwany tamponem. Odbity na tamponie obraz przenoszony jest na znakowany przedmiot. Po wysuszeniu nadruk jest niezmywalny i nie można go zdrapać. Wielka zaletą tej metody jest możliwość wykonywania kolorowego druku z bardzo małymi szczegółami na prawie każdej powierzchni, w tym nierównej i nieregularnej. Tampondruk stosuje się do nadrukowywania na różnego rodzaju tworzywach sztucznych, szkle, drewnie, metalu oraz innych powierzchniach - po uprzednim wykonaniu próby. Technika bardzo efektowna i dokładna, wymaga wykonania kliszy oraz matrycy.

Sitodruk - metoda ta polega na przeciskaniu farby drukarskiej przez specjalne sito, rozpięte na ramie. Obraz powstaje dzięki temu, że farba przechodzi tylko przez niektóre wcześniej przygotowane miejsca sita. Przy druku kolorowym, szczególnie na ciemnych podłożach zaleca się uprzednie nałożenie białego podkładu. Dzięki temu nawet na smolistej czerni uzyskasz słoneczną tęczę. Metoda o bardzo szerokim zastosowaniu na płaskich powierzchniach, np. na tekstyliach i parasolach. Nadruk tą metodą jest wodoodporny, odporny na czynniki atmosferyczne, ma dużą trwałość mechaniczną.

Tłoczenie - logo jest wytłaczane przy pomocy stempla, dzięki zastosowaniu odpowiedniego nacisku i temperatury. Technika ta używana jest najczęściej do produktów ze skóry ekologicznej i skórzanych.

Druk transferowy (druk sublimacyjny) - logo drukowane jest na papierze termicznym, następnie zaś przenoszone na artykuł, za pomocą gorącej prasy. Niewątpliwą zaletą tej metody jest duża precyzja odwzorowania i trwałość kolorów. Doskonała metoda do znakowania tekstyliów i parasoli.

Wypalanie kalki ceramicznej - technologia wypalania kalki ceramicznej pozwala uzyskać absolutną nieścieralność naniesionych nadruków, jednak nie gwarantuje 100% dokładności odwzorowania barw wg wzornika Pantone'a kolorystycznego. Szczególnie dotyczy to wykonywania zdobień w jasnych kolorach (żółty, biały, pomarańczowy, czerwony) na ciemnych kolorach szkliwień kubeczków porcelitowych.

Uwaga! W przypadku zamówień z nadrukami w odpad może trafić do 3% ilości zamawianych produktów.

Obsługiwane płatności

Regulacje dotyczące plików cookies

Witryna, którą właśnie odwiedzasz używa plików Cookies. Są one wykorzystywane m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy oraz statystycznych. Jeśli ustawienia przeglądarki nie zostały zmienione, pliki będą zapisane w urządzeniu, z którego przeglądasz witrynę. Szczegóły znajdują się w dziale Polityka Prywatności.